Manželská půjčka Cofidis - vyplatí se Vám?


Někteří ze čtenářů si určitě pamatují novomanželské půjčky na bydlení přímo od státu, které jsou už dávnou minulostí. Poslední dobou se však na tento trend snaží navázat nejen politici, ale také nebankovní společnosti s nabídkou výhodných půjček právě pro čerstvě oddané páry. Tuto novomanželskou půjčku u nás zatím nenabízí příliš mnoho společností a jedná se tak spíš o zajímavou díru na trhu. Pojďme se však přesto podívat na možnosti, které se novomanželům při zařizování nového bydlení a plnění jejich snů nabízí.
1.
Max.částka půjčky / Max. doba: 90000 kč / 52 měs.

Cofidis

Jak si Cofidis stojí ve srovnání půjček? Většinou ho najdeme na prvních příčkách. Hodnocení Cofidis půjčky na cokoliv je příznivé především díky slevám pro novomanžele i páry. Na své si však přijdou se spotřebitelským úvěrem u Cofidis i single lidé.

  • Recenze půjčky patří k velmi pozitivním
  • Dobře hodnocená půjčka už od 20 000 korun
  • Velmi pozitivní recenze půjčky pro novomanžele
  • Levná půjčka pro páry
  • Ve srovnání půjček se řadí k nejlepším.

Kontaktní údaje:

Cofidis s.r.o.

Bucharova 1423/6
158 00 Praha

e-mail: informace@cofidis.cz
Telefon: 810 700 810
www: cofidis.cz

Výhody:

  • Nízké úroky a RPSN
  • Důvěryhodná mezinárodní společnost

Nevýhody:

  • Půjčují pouze vyšší částky
  • Smlouvu musíte fyzicky podepsat a zaslat společně s kopií dokumentů

Modelový příklad půjčky:

U částky 20000 Kč po době 52 měsíce celkové náklady na úvěr činí 10912 Kč, RPSN je 23.76 %. Skutečná částka k úhradě 30912 Kč

V roce 2016 přišel stát s nápadem se k novomanželským půjčkám vrátit. Avšak splnit podmínky pro její získání není zrovna snadné, naštěstí existují také možnosti čerpat půjčku v soukromém sektoru u nebankovních společností. Dneska se společně podíváme na obě možnosti.

Státní novomanželská půjčka

Stát mladým novomanželům nabízí až 600 000 korun na dobu 20 let s ročním úrokem ve výši 1,75 %.

Podmínkou však je to, že je alespoň jeden z páru mladší 36 let. Pár nemusí být ani sezdaný, pokud se stará minimálně o jedno dítě mladší šesti let. Tato nabídka se týká i registrovaného partnerství. Půjčku je možné použít na financování bydlení, částka však nesmí přesáhnout polovinu hodnoty pořizované nemovitosti a není možné ji použít na stavbu rodinného domu. Stejně tak ji nemůže získat nikdo, kdo má ve svém vlastnictví jinou nemovitost či družstevní podíl.

Tato půjčka se však nedá využít na refinancování stávající hypotéky, ani jako způsob kofinancování. Státní půjčka pro mladé páry má zkrátka celé množství menších i větších omezení, v jejichž důsledku na ni dosáhne jen málokdo.

Jedinou zajímavou výhodou tohoto úvěru tak zůstává to, že za každé dítě, které se páru narodí, si stát z dlužné částky odečte 30 000 korun.

Tato půjčka je také omezena státním rozpočtem na rozvoj bydlení. Pokud je podáno více žádostí než na které tento rozpočet stačí, přesunou se ostatní k posouzení do dalšího kalendářního roku.

A jak to vypadá u nebankovních společností?

Zatím je jedinou společností, která novomanželskou půjčku v nebankovním sektoru nabízí, společnosti Cofidis. Podmínky získání tohoto úvěru jsou však mnohem přívětivější než u půjčky od státu.

Cofidis novomanželům nabízí půjčku v částce 200 000 korun a s RPSN 4,06 % na dobu 90 měsíců. Tato půjčka je bezúčelová a může ji získat každý, kdo o půjčku požádá se svým partnerem a může doložit oddací list.

Tuto půjčku je možné čerpat až do dvou let od uzavření sňatku a není podmíněná věkem, ani dětmi.

Cofidis kromě novomanželské půjčky nabízí také partnerskou půjčku až do výše půl milionu s maximálním RPSN 9,26 %. O tuto půjčku lze požádat tak, že svého partnera uvedeme v žádosti jako spolužadatele.

Další společnosti, které nabízejí půjčku s ručitelem většinou podobně zvýhodněné podmínky nenabízejí, naopak je spoluručitel pouhou pojistkou a není bez něj možné žádost vůbec podat. Přestože nabídka novomanželských půjček není nijak bohatá a obě zmíněné možnosti mají svá zásadní omezení, vzhledem k nízkému RPSN a výhodným podmínkám splácení se o ní určitě vyplatí přemýšlet.
Vstupovat však do sňatku pouze s představou, že ušetříme na hypotéce, rozhodně význam rozhodně nemá.

Víte o nějakých půjčkách pro novomanžele, na které jsme zapomněli? Dejte nám o nich vědět v diskuzi!

Poradna

Zjistěte, jak cestovat levně a kdy sáhnout po půjčce na dovolenou

Vaše cestovatelské možnosti jsou nekonečné. Dokonce...

Ztratili jste práci? Zjistěte, jak hospodařit s penězi

V případě, že jste přišli o práci, máte před sebou...

Chcete ušetřit tisíce? Použijte srovnávač půjček

Přemýšlíte o úvěru? Investujte čas do důkladného srovnání...