Tipy jak si bezpečně půjčit přes internet


8 nejlepších půjček „ihned“ do 10 tisíc korun aneb bleskové řešení vašich finančních potíží

Půjčit pár tisíc vám může leckdo. Mikropůjčka se však nejvíc vyplatí právě u našich deseti pečlivě zvolených a ověřených nebankovních společností, se kterými se budete cítit jak v bavlnce. U svých nebankovních půjček před výplatou totiž nabízí vysoký komfort, stejně jako bezpečí.


Co je to Bitcoin a jaký je jeho význam na finančním trhu?

Bitcoin - virtuální měna slaví už své desetileté výročí. Popularitu získala však až v posledních letech, během kterých prožil vývoj ceny Bitcoinu divokou jízdu na horské dráze. Od chvíle jejich vytvoření celá řada virtuálních měn vznikla i zanikla. Jejich trh se nevyhnul ani podvodníkům. V dnešní době už se však začínají virtuální měny v čele s Bitcoinem stabilizovat.


Jak ušetřit peníze? Dbejte u půjček také na datum splatnosti!

Na to, kolik za půjčku celkem zaplatíte, má vliv poměrně dost faktorů, počínaje vaší bonitou, konče až u samotného data splatnosti, případně jednotlivých splátek. Věděli jste, že se u některých půjček úrok snižuje, pokud si datum splatnosti nastavíte na začátku měsíce? Nejviditelnější vliv má datum splatnosti u mikropůjček, důležité je však téměř všude.


Půjčka bez doložení příjmů - 6 online půjček, které nevyžadují potvrzení o příjmu

Získat půjčku bez doložení příjmů je dnes poměrně náročné, přesto stále existují nebankovní společnosti s licencí ČNB, u kterých za určitých podmínek příjem dokládat nemusíte. Jaké to jsou společnosti a jaké podmínky pro získání půjčky bez příjmu musíte splňovat, se dozvíte v dnešním článku.


Registr dlužníků SOLUS. Je tím nejhorším registrem, ve kterém se můžete objevit?

SOLUS neboli Sdružení na ochranu leasingů a úvěrů spotřebitelům sdružuje řadu společností včetně poskytovatelů nebankovních půjček či telefonních operátorů a dalších poskytovatelů služeb. Dostat se do tohoto registru je tak velmi snadné, cesta ven už tak jednoduchá není.


NRKI z pohledu klientů i nebankovních společností

Nezískali jste půjčku, přestože máte dostatečně vysoký příjem? Možná máte vroubek u jiné nebankovní společnosti a ani o něm nevíte, potenciální věřitel si je však našel v NRKI. Jak své záznamy zjistit a na co si dávat pozor?


Hotovostní půjčka domů – komu je určená a jak ji získat?

Nemáte bankovní účet nebo chcete z jakéhokoliv jiného důvodu půjčku v hotovosti? Právě vám je určená půjčka domů, kterou nabízí rovnou několik nebankovních společností. Její pravidla se však od klasické půjčky na účet trochu liší. Jak je možné tuto půjčku získat a co všechno k tomu budeme potřebovat?


Česká půjčka pro studenty - jak funguje?

Půjčka pro studenty není v Česku, na rozdíl od zemí na západ od nás, úplně běžnou záležitostí. Studenti nejčastěji žijí s rodiči a věnují se primárně škole a zábavě. Přesto existují výjimky, pro které je půjčka pro studenty řešením závažných životních situací. Za jakých podmínek ji jde získat?


5 možných důvodů zamítnutí půjčky

Nejčastější příčiny zamítnutí úvěru jsou spojené s nízkou bonitou žadatele o úvěr. Pod termínem bonita se však může schovat leccos. Co je teda pět hlavních důvodů, proč společnost vaši žádost zamítla?


Bonita - z čeho se počítá úvěrová schopnost?

Co je to úvěrová schopnost a proč je pro vás při žádosti o půjčku důležitá? Jak si zlepšit svou bonitu a co to je scoring? Dnes se podíváme na další řadu termínů i na to, co všechno udělat pro to, abychom své šance na získání úvěru posílili.


Odstoupení od smlouvy o půjčce – je to vůbec možné?

Zjistili jste, že je vaše půjčka nevýhodná nebo už půjčené peníze nepotřebujete? Český zákon vám nabízí několik možností, jak od smlouvy odstoupit a neplatit tak žádné úroky.


Proč se nebát dokládání příjmů

Doklad o vašem příjmu je pro potenciálního věřitele jedním z hodnotících signálů pro posouzení vaší úvěruschopnosti a důkazem, že o svých příjmech nelžete. Doložení příjmu však může být výhodou i pro vás.


Půjčka pro cizince - může si v ČR vzít půjčku i cizinec?

Půjčování cizincům je poměrně nebezpečný byznys. Pokud totiž cizinec s půjčkou v ČR zmizí, společnosti nemají jeho dluh jak vymáhat. Přesto je v nebankovním sektoru několik firem, které vám i jako cizinci půjčku poskytnout, musíte však splňovat několik základních podmínek.


Čerpání nebankovní půjčky - dokumenty, bez kterých se neobejdete

Stačí vám k získání úvěru občanka, nebo toho bude potřeba víc? Dnes se podíváme nejen na různé typy úvěrů a na to, jaké jsou možnosti získat nebankovní půjčku na občanský průkaz, ale také na to, co všechno si o vás bude společnost i bez papírů zjišťovat.


Půjčka na mateřské a rodičovské dovolené

Maminka na mateřské dovolené a půjčka? Dnes už je i něco takového možné, ovšem jen v případě stabilního příjmu a celkově vysoké bonity. Pojďme se dneska podívat na to, jak si na mateřské půjčkou přilepšit a nezamotat se do ní.