Tipy jak si bezpečně půjčit přes internet - strana 3


Zjistěte co je zesplatnění půjčky a jak se mu vyhnout

Narazili jste ve smlouvě na termín zesplatnění půjčky a nejste si jistí, co přesně znamená? Jde o málo zmiňovaný výraz, protože k této situaci nedochází moc často. Pokud si však berete úvěr nebo hypotéku, určitě je dobré, když víte co to vlastně zesplatnění je a jak se mu úspěšně vyhnout.


Úvěr vs. půjčka: zjistěte hlavní rozdíly

Chcete si půjčit, ale máte zmatek v základních pojmech? Nejste si jistí, jestli pojmy půjčka a úvěr označují to stejné? Udělejte si jasno a zjistěte, co přesně je úvěr, půjčka a zápůjčka.


Vysoké splátky úvěru? Řešením je refinancování

Nejste spokojeni s podmínkami vašeho úvěru? Refinancování vám dává možnost vyjednat si podmínky jiné, výhodnější. Čtěte 5 důvodů, proč se do refinancování pustit a zjistěte jak na to.


Peer-to-peer půjčka: Na co si dát pozor při jejím výběru

Jak si bezpečně půjčit na platformě peer-to-peer? Pravidla jsou podobná jako u klasické nebankovní spotřebitelské půjčky. Projděte si náš seznam a ujistěte se, že jste při výběru té pravé půjčky na nic nezapomněli.


Zjistěte, na co si Češi nejčastěji půjčují

Život na dluh je stále běžnější. Půjček využívají hlavně lidé ve středním věku, kteří si z nějakých důvodů ještě nestihli našetřit peníze. Na co si tedy Češi nejčastěji půjčují a jaké finanční produkty jsou mezi nimi oblíbené?


Pro koho je vhodná mikropůjčka a jaká jsou její rizika?

Půjčka před výplatou neboli mikropůjčka je extrémně oblíbeným typem nebankovního úvěru. Většinou je poměrně transparentní. Půjčíte si a nejpozději za 30 dní ji splatíte v jediné splátce. Často je tato půjčka zdarma. A to jsou jen ty nejdůležitější důvody, proč je mikropůjčka tak oblíbená. V jakých situacích je vhodné využít možnosti, které nabízí, a kdy se půjčce před výplatou raději vyhnout?


Refinancování hypotéky: cesta k výhodnějším splátkovým podmínkám

Zvolili jste pro financování vaší nemovitosti hypotéku? Uběhla-li od jejího vyřízení už nějaká doba, měli byste zvážit, zda jsou pro vás splátkové podmínky ještě výhodné. Refinancování hypotéky vám může ušetřit tisíce na úrocích a poplatcích. Čtěte, jestli je vhodné i pro vás a jak vlastně takové refinancování probíhá.


Vězení je přímá cesta k exekuci – jak se vyhnout nejhoršímu?

Dluhy ve vězení se mohou rychle nasčítat. Stačí zapomenout odhlásit například telefon a po návratu z vězení už na vás čeká exekuce. Informovanost budoucích vězňů ohledně financí a služeb je v ČR poměrně nízká, což nahrává právě exekutorům a všem ostatním, kdo z dluhů těží. Co všechno je potřeba před nástupem do výkonu trestu zařídit a jak se můžeme bránit nespravedlivým exekucím?


Nejlepší nebankovní půjčky před výplatou v roce 2019

Hledáte svou první půjčku před výplatou? V tomto článku jsme vybrali šest nejlepších mikropůjček, se kterými určitě nešlápnete vedle. Na vás už pak zbyde vybrat si pouze takovou online půjčku, která nejlépe splňuje vaše představy nebo tu, která je vám nejsympatičtější.


Apple Pay konečně v České republice

Na Apple Pay v České republice čekají „jablíčkáři“ už několik let. A letos se mají konečně dočkat. Tato platební služba od společnosti Apple vstoupí na český trh konečně na přelomu února a března. Na co se mohou majitelé iPhonu či iWatch těšit a kdo se naopak zlepšení služeb nedočká?


Peer-to-peer půjčka: co je třeba udělat, abyste ji získali?

Potřebujete peníze a rozhodli jste se, že vyzkoušíte půjčku peer-to-peer? Výhody půjčky, kde peníze dostanete od investorů z řad obyčejných lidí, lákají stále více Čechů. Jaké to jsou a jak takovou půjčku můžete získat i vy?


Vězení a dluhy - do vězení kvůli dluhům se můžete dostat snadno a rychle

Samotné nesplácení dluhů sice trestné není, za předlužení už se však do vězení dostat můžete. Stejně tak můžete mít problémy se zákonem v případě pokusu o úvěrový podvod, kterého se můžete snadno dopustit i nevědomky. Pojďte se podívat na nejčastější situace, ve nichž hrozí vězení za dluhy.


Peer-to-peer půjčka: může být výhodná i pro vás?

Rádi byste si půjčili peníze, ale ne a ne narazit na správný finanční produkt přímo pro vás? Zkuste peer-to-peer půjčku. Prostřednictvím online platformy vám mohou půjčit běžní lidé, jako jste vy nebo váš soused. Půjčku získáte téměř na cokoliv a zároveň máte možnost dosáhnout na lepší úrok než v bance.


Půjčka na zimní dovolenou – užijte si lyžování bez starostí

Vánoce a oslavy nového roku patří každoročně k největším strašákům pro naši peněženku. Kdo se bez půjčení peněz přes vánoční svátky obejde, většinou začíná nový rok se značně pohublou peněženkou. Zvažujete-li, že si přeci jen peníze na zimní radovánky půjčíte, čtěte jaký typ půjčky zvolit a jak se neztratit v nepřeberné nabídce finančních produktů.


Co je to dluhová past a jak do ní nespadnout

Nemáte na splátku svého úvěru? To se může z různých důvodů stát každému. V takovém případě je nejdůležitější zachovat klid. Zapomenout na paniku a raději zjistit, jaké máte u vaší nebankovní společnosti možnosti odložení splátek a řešení podobných problémů.