Tipy jak si bezpečně půjčit přes internet - strana 5


Půjčky bez doložení příjmů - co poskytovatelé půjček pokládají za pravidelný příjem?

Druhy příjmů akceptované při žádosti o nebankovní půjčku jsou různé. Teoreticky může spotřebitelský úvěr či mikropůjčku získat téměř každý, kdo je schopný prokázat, že mu pravidelně chodí na účet určitý obnos. A také to, že má na všechny své závazky. Prakticky má však toto pravidlo nebankovních půjček spoustu výjimek.


Co je to revolvingový úvěr? Zjistěte, zda je pro vás tím pravým řešením

Revolvingový úvěr je speciální typ úvěru, který se svou podstatou podobá kreditní kartě. Leckdy ho společnosti právě formou kreditní karty poskytují. Dlouhou dobu se jednalo čistě o bankovní typ půjčky, dneska už ho však nabízejí také některé nebankovní společnosti. Pojďte si přečíst, jak tuto půjčku čerpat a jestli je pro vás vůbec vhodná.


BRKI - bankovní registr klientských informací – co o něm potřebujete vědět?

S každým novým negativním záznamem v BRKI se snižuje vaše bonita a společně s ní také šance na další půjčku. Bankovní registr klientských informací však sdružuje nejen negativní informace o vaší osobě, ale také ty pozitivní, což znamená, že vám bonitu mohou naopak zvýšit. Co všechno záznam v BRKI tedy znamená a jak se v něm orientovat?


8 nejlepších půjček „ihned“ do 10 tisíc korun

Půjčit pár tisíc vám může leckdo. Mikropůjčka se však nejvíc vyplatí právě u našich deseti pečlivě zvolených a ověřených nebankovních společností, se kterými se budete cítit jak v bavlnce. U svých nebankovních půjček před výplatou totiž nabízí vysoký komfort, stejně jako bezpečí.


Co je to Bitcoin a jaký je jeho význam na finančním trhu?

Bitcoin - virtuální měna slaví už své desetileté výročí. Popularitu získala však až v posledních letech, během kterých prožil vývoj ceny Bitcoinu divokou jízdu na horské dráze. Od chvíle jejich vytvoření celá řada virtuálních měn vznikla i zanikla. Jejich trh se nevyhnul ani podvodníkům. V dnešní době už se však začínají virtuální měny v čele s Bitcoinem stabilizovat.


Jak ušetřit peníze? Dbejte u půjček také na datum splatnosti!

Na to, kolik za půjčku celkem zaplatíte, má vliv poměrně dost faktorů, počínaje vaší bonitou, konče až u samotného data splatnosti, případně jednotlivých splátek. Věděli jste, že se u některých půjček úrok snižuje, pokud si datum splatnosti nastavíte na začátku měsíce? Nejviditelnější vliv má datum splatnosti u mikropůjček, důležité je však téměř všude.


Půjčka bez doložení příjmů - 6 online půjček, které nevyžadují potvrzení o příjmu

Získat půjčku bez doložení příjmů je dnes poměrně náročné, přesto stále existují nebankovní společnosti s licencí ČNB, u kterých za určitých podmínek příjem dokládat nemusíte. Jaké to jsou společnosti a jaké podmínky pro získání půjčky bez příjmu musíte splňovat, se dozvíte v dnešním článku.


Registr dlužníků SOLUS. Je tím nejhorším registrem, ve kterém se můžete objevit?

SOLUS neboli Sdružení na ochranu leasingů a úvěrů spotřebitelům sdružuje řadu společností včetně poskytovatelů nebankovních půjček či telefonních operátorů a dalších poskytovatelů služeb. Dostat se do tohoto registru je tak velmi snadné, cesta ven už tak jednoduchá není.


NRKI - nebankovní registr klientských informací z pohledu klientů

Nezískali jste půjčku, přestože máte dostatečně vysoký příjem? Možná máte vroubek u jiné nebankovní společnosti a ani o něm nevíte, potenciální věřitel si je však našel v NRKI. Jak své záznamy zjistit a na co si dávat pozor?


Hotovostní půjčka domů – komu je určená a jak ji získat?

Nemáte bankovní účet nebo chcete z jakéhokoliv jiného důvodu půjčku v hotovosti? Právě vám je určená půjčka domů, kterou nabízí rovnou několik nebankovních společností. Její pravidla se však od klasické půjčky na účet trochu liší. Jak je možné tuto půjčku získat a co všechno k tomu budeme potřebovat?


Česká půjčka pro studenty - jak funguje?

Půjčka pro studenty není v Česku, na rozdíl od zemí na západ od nás, úplně běžnou záležitostí. Studenti nejčastěji žijí s rodiči a věnují se primárně škole a zábavě. Přesto existují výjimky, pro které je půjčka pro studenty řešením závažných životních situací. Za jakých podmínek ji jde získat?


5 možných důvodů zamítnutí půjčky

Nejčastější příčiny zamítnutí úvěru jsou spojené s nízkou bonitou žadatele o úvěr. Pod termínem bonita se však může schovat leccos. Co je teda pět hlavních důvodů, proč společnost vaši žádost zamítla?


Bonita - z čeho se počítá úvěrová schopnost?

Co je to úvěrová schopnost a proč je pro vás při žádosti o půjčku důležitá? Jak si zlepšit svou bonitu a co to je scoring? Dnes se podíváme na další řadu termínů i na to, co všechno udělat pro to, abychom své šance na získání úvěru posílili.


Odstoupení od smlouvy o půjčce – je to vůbec možné?

Zjistili jste, že je vaše půjčka nevýhodná nebo už půjčené peníze nepotřebujete? Český zákon vám nabízí několik možností, jak od smlouvy odstoupit a neplatit tak žádné úroky.


Proč se nebát dokládání příjmů

Doklad o vašem příjmu je pro potenciálního věřitele jedním z hodnotících signálů pro posouzení vaší úvěruschopnosti a důkazem, že o svých příjmech nelžete. Doložení příjmu však může být výhodou i pro vás.