Peer-to-peer půjčka: může být výhodná i pro vás?

O možnosti půjčit si peníze od banky či nebankovní instituce asi víte. V případě, že zvažujete finanční injekci, můžete však využít ještě další varianty. Seznamte se s peer-to-peer půjčkou. Ta se často označuje také jako sociální půjčka či P2P půjčka. Co se za těmito slovy vlastně skrývá?

Peer-to-peer půjčka: může být výhodná i pro vás?

Zonky recenze Zonky recenze Vyplnit žádost

Přídej k porovnání

P2P půjčka: od lidí lidem

Pokud mluvíte o půjčce peer-to-peer, doslova tento termín můžete přeložit jako rovný s rovným. Znamená to tedy, že finance si půjčují lidé mezi sebou. Původně však toto slovní spojení pochází z počítačového prostředí, kde označuje síť určenou k přímému sdílení dat mezi uživateli. V češtině bychom tento systém mohli označit s trochou nadsázky také jako fyzická osoba fyzické osobě.

Aby bylo půjčování bezpečné a řádně chráněné, využívají k němu lidé zprostředkovatele. U nás je nejznámější peer-to-peer platformou společnost ZONKY.

Na webových stránkách zprostředkovatelů se setkávají investoři a žadatelé o drobné půjčky. Ti mezi sebou uzavírají smlouvy o půjčkách. Hlavní výhoda? Vše probíhá bez účasti bank, můžete proto zapomenout na vysoké poplatky. Celou půjčku vyřídíte snadno přes internet. Podmínky P2P půjček určují buď přímo klienti mezi sebou, a nebo zprostředkovatel.

Historie P2P půjček

S prvními půjčkami P2P přišla anglická společnost Zopa v roce 2005. U nás se tento typ půjčování stal oblíbeným řešením až kolem roku 2015, právě se vstupem platformy Zonky na náš trh. Už v prvním roce fungování si přes Zonky uživatelé vypůjčili přes 600 milionů korun.

Zonky: jedna z nejznámějších P2P platforem

Na rozdíl od klasických nebankovních společností vám Zonky nenabídne ani mikropůjčku, ani americkou hypotéku. Můžete si vzít spotřebitelský úvěr na cokoliv, nebo máte možnost refinancovat drahou hypotéku. Platforma funguje kompletně online, vše tedy zařídíte za pár minut, bez toho abyste museli někam chodit. Výhodou je také rychlé vyřízení půjčky. Když vše půjde hladce, peníze máte na účtu i do pěti minut od podpisu smlouvy. Důležité také je, že půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit, a to zdarma. Celá služba funguje pod dohledem České národní banky a celkově už zprostředkovala půjčky v hodnotě přes 4,5 miliardy korun.

Proč vyzkoušet Zonky?

 •  Možnost získat lepší úrok než v bance. Úrokovou sazbu vám na Zonky stanoví podle tzv. ratingu. Ten závisí na informacích, které o sobě napíšete do poptávky a také na údajích v registrech dlužníků. Společnost má přístup do bankovního i nebankovního registru klientských informací.
 • Není však třeba se obávat. Záznam v registru má každý, kdo si už někdy vzal půjčku. Důležité je, aby záznamy v registrech nebyly negativní. Pokud jste v minulosti na splácení hřešili, ale dnes už máte vše vyrovnáno, Zonky zvládne připravit nabídku i pro vás. V konečném výsledku může výše úrokové sazby začínat na 3,99 %. Pokud jste rizikový klient, váš úrok se vyšplhá až na 19,99 %.
 • Půjčíte si online odkudkoliv. Přes internet vyplníte poptávku a nahrajete na Zonky své doklady. Můžete je buď vyfotit a nebo naskenovat. Všechny doklady jsou nahrány do zabezpečeného systému, kde k nim mají přístup jen zaměstnanci Zonky. Pak stačí počkat, než Zonky zpracuje údaje a nabídne vám výši úroku. Pokud jsou pro vás podmínky přijatelné, smlouvu podepíšete prostřednictvím SMS zprávy.
 • Můžete si půjčit téměř na cokoliv. Zonky stojí na vzájemné důvěře a osobním přístupu. Popíšete investorům svůj příběh, na co a proč si půjčujete. Ti potom vybírají, kam vloží své prostředky. Dobrý příběh motivuje investory k půjčení a může vám zajistit také lepší rating.
 • Půjčku je možné kdykoliv splatit dřív. Není třeba vyplňovat složité formuláře nebo cokoli hlásit předem. Máte také možnost zaplatit mimořádnou splátku a zkrátit si tak celkovou dobu splácení.
 • Na Zonky můžete také investovat. Nepotřebujete zrovna půjčit? Registrujte se jako investor. Můžete začít už na pár stokorunách. Úroky, které dlužník zaplatí připadnou vám a každý měsíc dostanete část půjčky zpět.

Zaujala vás možnost půjčit si přímo od lidí? Pošlete týmu Zonky svou poptávku přímo z tepla vašeho domova a pak už jen čekejte na nabídku úroku.

 

bilomodra-sales-green-button-nejlevnejsi-s-kytkou-roboto-970x90.jpg

Půjčky zdarma
Ferratum
9000 kč / 28 dní
Zaplo
8000 kč / 30 dní
CreditAir
10000 kč / 60 dní
CreditOn
8000 kč / 20 dní
Provident Start
12000 kč / 90 dní

Přidat komentář

 ###### ######## ######## ##   ## ##   ## 
##  ## ##      ## ##   ## ##   ## 
##    ##      ##  ##   ## ##   ## 
##    ######   ##  ##   ## ##   ## 
##    ##     ##   ##   ## ##  ## 
##  ## ##    ##   ##   ##  ## ##  
 ###### ######## ######## #######   ###  

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře