Refinancování hypotéky: cesta k výhodnějším splátkovým podmínkám

Trápí vás splátkové podmínky vaší hypotéky? Ať už jde o hypotéku klasickou či americkou, máme řešení. Zjistěte, jak vaše nevýhodné finanční produkty refinancovat a ušetřete.

Refinancování hypotéky: cesta k výhodnějším splátkovým podmínkám

Refinancování hypotéky: Co to vlastně je?

Refinancování hypotéky je vlastně její splacení u stávajícího poskytovatele za pomoci jiného finančního produktu. Výsledkem je získání výhodnějších splátkových podmínek, hlavně díky změně velikosti úrokové sazby. K tomuto kroku se často využívá konec fixačního období.

Fixační období hypotéky je doba, po kterou je úrok nastaven na danou hodnotu. Vy ani banka v této době nemůžete výši úroku změnit. Až toto období uplyne, banka vám nabídne novou úrokovou sazbu. Právě v té chvíli je vhodné se pustit do refinancování. Na konci fixačního období totiž můžete tuto změnu realizovat bez jakýchkoliv sankcí a velkých poplatků.

Určitě však refinancování nenechte na poslední chvíli. Vhodná doba, kdy začít řešit co a jak, je už čtyři měsíce před koncem fixace. Potřebujete dostatek času, abyste mohli srovnat nabídky všech společností a mohli vyřídit administrativní záležitosti.

Průběh refinancování hypotéky

 1. Kontaktování poradce
  Vaším prvním krokem by mělo být kontaktování poradce, který vám původní hypotéku vyřizoval. Zjistěte, jakou úrokovou sazbu vám banka nabízí. Následně se nezávazně informujte u konkurence, jaké podmínky by vám mohli nabídnout v případě refinancování.Pokud konkurence nabízí výhodnější podmínky, můžete zkusit vyjednávat s vaším současným poskytovatelem úvěru. Není-li schopen vám udělat lepší nabídku, zřejmě se budete muset obrátit jinam.
 2. Refinancování novým produktem
  Následuje žádost o nový finanční produkt za účelem refinancování. Potom musíte projít schvalovacím procesem nového poskytovatele půjčky. Důležitá je hlavně vaše celková bonita a hodnota zastavené nemovitosti. Pokud je vám úvěr pro refinancování schválen, v daném termínu finance načerpáte a použijete je ke splacení staré hypotéky. Splácení pak pokračuje podle podmínek nové finanční instituce.

Mohu hypotéku refinancovat i v době fixace?

U většiny hypotečních úvěrů je tento krok možný. Pořádně si jej však rozmyslete. Kvůli sankcím a poplatkům, které vás při refinancování v době fixace čekají, může být tento čin dokonce prodělečný. Vždy však záleží na konkrétních podmínkách a na společnosti u které jste smlouvy podepsali.

Je možné refinancovat i americkou hypotéku?

Americká hypotéka je neúčelový hypoteční úvěr. Od klasické hypotéky se liší také délkou splatnosti, která je většinou kratší. Všechny rozdíly jsme pro vás důkladně popsali v článku Americká hypotéka vs. klasická hypotéka.

Důležité je však vědět, že americkou hypotéku je možné refinancovat opět pouze jinou neúčelovou hypotékou. Pokud byste k jejímu refinancování chtěli využít klasickou hypotéku, není to možné. Vhodné je opět vyčkat až na konec fixace a vyhnout se tak poplatkům či sankcím.

Jak na refinancování americké hypotéky

 1. Sledujte úrokové sazby
  Mezi sazbami u amerických hypoték může být mnohem větší rozptyl než u hypoték klasických. Vyplatí se proto sledovat aktuální dění a jednotlivé nabídky pečlivě srovnat.
 2. Dejte pozor na poplatky
  Než se do refinancování americké hypotéky pustíte, zjistěte, jestli s novou nabídkou nejsou spojené poplatky, které by ji naopak ještě více zdražily.
 3. Spočítejte všechny náklady
  Nezapomeňte v nákladech zohlednit třeba cenu za výmaz zástavního práva a zápis nového zástavního práva.

Zaujala vás možnost refinancování americké hypotéky? Nenechte si peníze utíkat kvůli nevýhodným splátkovým podmínkám vaší hypotéky. Určitě vás napadne způsob, jak je využít lépe. Vyzkoušejte proto náš srovnávač amerických hypoték a vyberte si takovou, díky které budete refinancovat výhodně.

Srovnání Amerických hypoték - květen 2019

Akce

Jarní úrokové prázdniny u TommyStachi

Dlouhodobá tradice a spolehlivost. TommyStachi na českém...

Chcete na finále MS v hokeji? RazDva půjčka vás tam dostane

Chcete zažít atmosféru finále MS v hokeji na vlastní...

SOS Credit slaví MDŽ 20% slevou na poplatek i soutěží o poukaz na kosmetiku!

Slavit se má každý měsíc. Alespoň jednou. V březnu...

Získejte 500 korun s půjčkou Cofidis!

Cofidis je mezinárodní nebankovní společnost, která...

Půjčka zdarma a valentýnská soutěž o wellness pobyt s rychlou Půjčkou7!

U společnosti Půjčka 7 si můžete vzít rychlou půjčku...

Přidat komentář

 ###### #### ######## ######## ######## 
##  ## ## ##   ## ##    ##   ## 
##    ## ##   ## ##    ##   ## 
 ######  ## ######## ######  ######## 
   ## ## ##  ##  ##    ##    
##  ## ## ##  ## ##    ##    
 ###### #### ##   ## ######## ##    

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře