Půjčky bez doložení příjmů - co poskytovatelé půjček pokládají za pravidelný příjem?

Na nebankovní společnosti se lidé často obracejí až v nouzi nejvyššího stupně. Čekají totiž, že nebankovní půjčku může získat kdokoliv, ať už má registr dlužníků plný negativních záznamů, nebo mu jen chybí stálé zaměstnání s prokazatelným příjmem. Co všechno potřebujete vědět o registrech dlužníků už víte, dnes se podíváme na druhy příjmů, se kterými můžete nebankovní půjčku získat, a na ty, přes které už vlak nejede.

Co poskytovatelé půjček pokládají za pravidelný příjem?

půjčka bez doložení příjmů – kdo ji nabízí a za jakých podmínek?

Získat půjčku bez potvrzení příjmu je dnes téměř nemožné. Takovou možnost poskytuje sice například Home Credit, ale jedná se spíš o možnost pro stálé zákazníky, kteří si již svou platební morálkou a příkladnou bonitou získali u společnosti důvěru.

Home Credit recenze Home Credit
Vyplnit žádost

Americká hypotéka je téměř sázkou na jistotu, bez nemovitosti to ale nepůjde

Podobně můžete získat půjčku bez potvrzení příjmu u společnosti, která nabízí americkou hypotéku. Tam jde zase o to, že za úvěr ručíte svou vlastní nemovitostí v určité hodnotě a společnost, která vám půjčí, tak téměř nic neriskuje.

Dokládání příjmu u nebankovních půjček pro OSVČ

Nebankovní společnosti většinou nemají s příjmem OSVČ (osoba samostatně výdělečně činná) problém. Existuje pár půjček, které jsou určené pouze pro lidi v trvalém zaměstnaneckém poměru, ale jedná se spíše o výjimky.

Častěji už se setkáte spíše s opakem, tedy půjčkou určenou pouze OSVČ. Jak však v tomto případě dokázat příjem? Pokud chcete rychlou půjčku online, určitě nepotřebujete čekat měsíc, než vám finanční úřad pošle potvrzené daňové přiznán

Půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání

Nebankovní společnosti, zvláště ty, které poskytují mikropůjčky na podobnou situaci však samozřejmě myslí a potvrzené daňové přiznání po vás většinou vyžadovat nebudou. Poskytovatelé nebankovních půjček si nejčastěji vystačí se zadáním vašeho průměrného měsíčního příjmu a zasláním několika posledních výpisů z účtu.

Jindy budou místo průměrného příjmů chtít znát částku, kterou jste na daňovém přiznání prokazovali jako svůj příjem. Pokud daníte paušálem, může vás to trochu vyděsit, protože vám v takovém případě může i v situaci, kdy máte dostatečný měsíční příjem, vycházet velmi nizoučká částka.

Půjčka pro OSVČ danící paušálem

S touto variantou nebankovní společnosti samozřejmě také počítají a řídí se především tím, co doložíte prostřednictvím třech posledních výpisů z účtů. Některé společnosti u půjčky pro OSVČ dokládání příjmů vůbec nepožadují. Na takové si však dejte pozor. Pokud firma u nebankovní půjčky nedbá na vaši bonitu a tím i na svou bezpečnost, má pravděpodobně natolik vysoké RPSN, že v něm poctiví dlužníci doplácí i na ty méně poctivé.

Co poskytovatelé půjček pokládají za pravidelný příjem?

Nebankovní půjčka na mateřské dovolené – je to vůbec možné?

Příspěvek na dítě společnosti často počítají jako druh příjmu. Nebankovní půjčka na mateřské dovolené není nikterak okrajovou záležitostí, naopak se jedná o možnost, kterou novopečené maminky využívají poměrně často. Nejčastější možností, kterou maminky využívají je mikropůjčka, ale výjimkou nejsou ani pokusy získat půjčku na cokoliv ve formě středního spotřebitelského úvěru. Na ten už však často příjem pouze z mateřské dostačovat nemusí, společnosti však často přihlížejí také k vedlejším příjmům maminek, které si často při péči o dítě přivydělávají na dohodu o provedení práce nebo dokonce i na živnostenský list.

Půjčka na mateřské – ideálně s přivýdělkem

Půjčka na mateřské je tak jednou z variant, po které mohou rodiče s dostatečnou při krátkodobém finančním nedostatku sáhnout a většinou se nemusí bát, že by je společnost kvůli tomuto druhu příjmu odmítla. Samozřejmě se však jedná o individuální interní podmínky jednotlivých společností. Některé půjčku na mateřské zavrhují a půjčují pouze osobám v zaměstnaneckém poměru. To všechno však velmi rychle zjistíte přímo v našem srovnávači půjček.

Nebankovní půjčka bez doložení příjmu

Jak už jsme zmínili úvodem, získat půjčku bez doložení příjmu není zdaleka nemožné, ale jedná se spíše o možnost pro dlouhodobé klienty se skvělou bonitou a platební morálkou. Na trhu s půjčkami bez doložení příjmů se nachází řada podvodníků, kteří si naopak vezmou peníze od vás jakožto „zálohu“ a pak už je nikdy neuvidíte. Najdete tu také lichváře, kteří vám půjčí na směnku s nesmyslným a nelegálním úrokem. Podobné možnosti raději obloukem obejděte a půjčku si berte pouze u licencovaných společností. Ferratum také nabízí půjčku bez doloženi příjmu. 

Půjčka bez zaměstnání i bez lichváře

Půjčku bez práce však získat teoreticky můžete. Jedním příkladem je zmíněná mateřská dovolená. Některé české nebankovní společnosti nabízejí také půjčku pro studenty nebo pro lidi v invalidním, ale také ve starobním důchodu.

Nejjednodušší přístup k nebankovní půjčce mají zaměstnanci

Pokud jste zaměstnaní na hlavní pracovní poměr a z minulosti nemáte moc vroubků v registrech dlužníků, půjčku získáte nejjednodušeji. Stejně jako OSVČ i vám budou často stačit pouze výpisy z účtu nebo výplatní pásky a zaměstnavatele tak v dnešní době už nemusíte s žádostí o potvrzení obtěžovat.

Problém vám však může způsobit smlouva na dobu určitou, kterou nebankovní společnosti moc rádi nevidí. V takovém případě je nejlepší možnost přesvědčit zaměstnavatele o změně nebo si najít další příjem, který vaši bonitu naopak zvýší.

Přestože se většina lidí snaží najít půjčku bez doložení příjmu už jenom kvůli nadměrné administrativní zátěži a papírování, žádost o něj ze strany nebankovní společnosti je znamením i pro vás. Podle toho, že se společnost snaží důkladně prověřit vaši bonitu a životní situaci – zkrátka vaši schopnost nový závazek splatit, poznáte, že se jedná o spolehlivou finanční instituci.

Půjčky zdarma
Ferratum
9000 kč / 28 dní
Zaplo
8000 kč / 30 dní
CreditAir
10000 kč / 60 dní
CreditOn
8000 kč / 20 dní
Provident Start
12000 kč / 90 dní

Poradna

Zjistěte, jak cestovat levně a kdy sáhnout po půjčce na dovolenou

Vaše cestovatelské možnosti jsou nekonečné. Dokonce...

Ztratili jste práci? Zjistěte, jak hospodařit s penězi

V případě, že jste přišli o práci, máte před sebou...

Chcete ušetřit tisíce? Použijte srovnávač půjček

Přemýšlíte o úvěru? Investujte čas do důkladného srovnání...

Jak jednoduše vypočítat úroky z úvěru?

Chcete si přesně a jednoduše vypočítat úroky z úvěru?...

Víme, které rychlé půjčky nad 10 tisíc jsou ty nejlepší

Potřebujete rychlou půjčku? Nezapomeňte v samém spěchu...

Přidat komentář

##   ## #### ######## ##   ## ######## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##   ## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##   ## 
######### ##   ##  ##   ## ######## 
##   ## ##   ##  ##   ## ##    
##   ## ##   ##  ##   ## ##    
##   ## ####  ##   ####### ##    

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře