Co je mikropůjčka? Rychlá půjčka jako ideální řešením peněz před výplatou

Potřebujete půjčku před výplatou nebo hledáte rychlé peníze ihned? Potom je tím pravým produktem pro vás právě mikropůjčka. Jedná se o rychlou půjčku několika stovek či tisíců korun s maximální dobou splatnosti většinou kolem 30 dní. Najít ji můžeme pod mnoha názvy. Rychlá půjčka online, půjčka do 10 minut nebo nejčastěji půjčka před výplatou. Co všechno o ní potřebujete vědět a na co si dát při čerpání mikropůjčky pozor?

Mikropůjčka – je ideálním řešením peněz před výplatou?

Mikropůjčka – co to je?

Mikropůjčka je typ nebankovního úvěru. Oproti spotřebitelskému úvěru se liší svými parametry. Nebankovní společnost vám v rámci mikropůjčky nepůjčí desetitisíce korun a ani ji nebudete splácet postupně, třeba dva roky, jak je u klasických půjček zvykem. Mikropůjčka je opakem spotřebitelského úvěru.

V jejím rámci dostanete většinou maximálně 10 000 korun a splatit je můžete nejčastěji v jedné splátce po třiceti dnech. Některé společnosti, jsou to však výjimky, umožňují splátku rozdělit do dvou měsíců. To se však může nepříznivě projevit na ceně, protože stejně jako u ostatních půjček i u mikropůjčky platí, že čím déle splácíte, tím více za ni zaplatíte.

Půjčka před výplatou patří k nejoblíbenějším typům úvěru

Pro své unikátní parametry patří právě mikropůjčka neboli půjčka před výplatou k nejoblíbenějším úvěrům vůbec. Její riziko je minimální a kromě toho právě mikropůjčku můžete často získat zdarma. Mnoho společností totiž nabízí jako reklamní tahák, jak k sobě nalákat nové klienty, velmi oblíbenou první půjčku zdarma, za kterou opravdu nezaplatíte vůbec nic.

To však rozhodně není ani zdaleka jediným důvodem, proč je mikropůjčka tak oblíbená. Čím si půjčka před výplatou získala srdce klientů i nebankovních společností?

 • Rychlost – mikropůjčku můžete mít na účtu za pár minut od podání žádosti.
 • Pohodlí – žádost vyplníte online, nemusíte nikam chodit a nic podepisovat.
 • Transparentnost – hned víte, kolik zaplatíte a nehrozí žádná změna úrokové sazby v průběhu splácení.
 • Možnost čerpání půjčky bez poplatků – společnosti často nabízejí u úvěrů tohoto typu první půjčku zdarma.
 • Možnost SMS půjčky – pro získání mikropůjčky často nepotřebujete ani internet. Můžete o ni totiž požádat pouze prostřednictvím SMS.

Jak půjčku před výplatou získat a co vše je nutné splňovat

Půjčka před výplatou je však ve své podstatě půjčka jako každá jiná. K tomu, abyste ji získali, musíte většinou splňovat většinu náležitostí, které se s půjčkami pojí. Přestože má každá nebankovní společnost své vlastní nároky na bonitu klientů i na jejich zaměstnanecký poměr či občanství, je téměř jisté, že pro její získání budete muset splňovat většinu následujících bodů:

Některé společnosti vyžadují ještě něco navíc, jiné se naopak spokojí pouze s trvalým bydlištěm v ČR a nějakou formou prokazatelného příjmu. Pokud si žádáte například o půjčku v hotovosti, nebudete potřebovat bankovní účet.

Kdo mikropůjčku nabízí?

V České republice je trh s mikropůjčkami poměrně velký. Přestože v roce 2018 se nabídka nebankovních společností výrazně ztenčila, stále zůstává na výběr několik desítek společností. Každá má svou specifickou nabídku. Některé poskytují vedle mikropůjčky dokonce i spotřebitelské úvěry. Nebankovní společnosti s půjčkami před výplatou se liší především nabídkou akcí a slev pro věrné i nové klienty a samozřejmě také úrokem a RPSN.

Rozdíl najdete také v maximální možné částce, kterou si můžete půjčit, i v době splatnosti. Nejčastější mikropůjčka je do 10 000 korun s dobou splatnosti po třiceti dnech. Výjimečně však můžete narazit také na mikropůjčku v řádech nižších desetitisíců korun s možností rozložit splácení do dvou či třech měsíců. Pokud si chcete v klidu projít všechny mikropůjčky na našem trhu a najít si tak tu pravou právě pro vaše potřeby, podívejte se na naše srovnání mikropůjček, kde najdete u každé společnosti všechny její parametry od úroků a RPSN až po možné akce a slevy.

Poradna

Zjistěte, jak cestovat levně a kdy sáhnout po půjčce na dovolenou

Vaše cestovatelské možnosti jsou nekonečné. Dokonce...

Ztratili jste práci? Zjistěte, jak hospodařit s penězi

V případě, že jste přišli o práci, máte před sebou...

Chcete ušetřit tisíce? Použijte srovnávač půjček

Přemýšlíte o úvěru? Investujte čas do důkladného srovnání...

Jak jednoduše vypočítat úroky z úvěru?

Chcete si přesně a jednoduše vypočítat úroky z úvěru?...

Víme, které rychlé půjčky nad 10 tisíc jsou ty nejlepší

Potřebujete rychlou půjčku? Nezapomeňte v samém spěchu...

Přidat komentář

######## ######## ##   ## #### ######## 
##   ## ##    ##  ##  ##    ## 
##   ## ##     ## ##  ##   ##  
##   ## ######   ###   ##   ##  
##   ## ##     ## ##  ##  ##   
##   ## ##    ##  ##  ##  ##   
######## ######## ##   ## #### ######## 

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře