Půjčky ihned - jak rychlé jsou ve skutečnosti rychlé půjčky?

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete peníze ihned? Rozbilo se vám auto těsně před dovolenou, nebo vám onemocněl domácí mazlíček pár dnů před výplatou a nemůžete si dovolit čekat několik dní, než vám peníze dorazí? Potom budete asi hledat rychlou půjčku před výplatou nebo půjčku ihned. Peníze do 15 minut nabízejí desítky nebankovních společností, které se věnují mikropůjčkám.

Půjčky ihned - jak rychlé jsou ve skutečnosti rychlé půjčky?

Rychlá a bezpečná půjčka ihned? Jedině od nebankovní společnosti

Pokud potřebujete vytrhnout finanční trn z paty co nejrychleji a nemáte nikoho blízkého, kdo vám peníze půjčí, nejspolehlivější a nejrychlejší možnost řešení vaší situace bude nebankovní půjčka. Nebankovní půjčka má trochu pošramocenou pověst, protože má oproti půjčce v bance poměrně vysoké úroky, které se ještě zvyšují, pokud se s platbou opozdíte. Dvojnásobě to pak platí pro půjčku před výplatou neboli mikropůjčku, u které není výjimkou ani RPSN přesahující 1000 %.

Když se nad tím však zamyslíte, dávají tato negativa perfektní smysl. Půjčku v bance dostane pouze člověk s perfektní bonitou, velkým příjmem a bez jakéhokoliv šrámu v registru dlužníků. Její vyřízení bývá také zpravidla poněkud zdlouhavé. Oproti tomu nebankovní půjčku před výplatou můžete získat i s více záznamy v registru a často i obratem po podání žádosti. Nebankovní společnost tak na sebe bere vyšší rizika a často nabízí také mnohem lepší služby, a právě za ně si v rámci vyššího RPSN připlácíte.

Jak poznat bezpečnou rychlou půjčku?

Trh s nebankovními půjčkami je stále poměrně velký a můžete zde narazit i na nebezpečí. Přestože je trh s nebankovními půjčkami tvrdě regulovaný, lichváři a další nečestní obchodníci mají své způsoby, jak regulace obejít. Při výběru rychlé půjčky online je tak extrémně důležité volit pouze takovou společnost, která splňuje veškeré zákonné náležitosti. Tyto společnosti poznáte podle toho, že vlastní licenci k poskytování nebankovních půjček, kterou vydává Česká národní banka.

Zásady bezpečného půjčování

Aneb jak se vyhnout problémům s nebankovními půjčkami:

 • Půjčujte si jen od společností s licencí ČNB.
 • Půjčce na směnku od soukromníka se vyhněte velkým obloukem.
 • Půjčujte si pouze to, co zvládnete splatit.
 • Místo úroku se řiďte podle RPSN, které vám dává skutečné údaje o celkové ceně.
 • Dejte si pozor na matoucí zkratky a termíny nebankovních společností.
 • V žádosti o půjčku si nevymýšlejte – dopouštíte se tím úvěrového podvodu.
 • Věřte pouze důvěryhodným recenzím půjček.

Touto licencí se většina společností chlubí přímo na svých internetových stránkách, což však není zárukou, že ji opravdu vlastní. To si můžete ověřit přímo na webu ČNB.  Pokud se vám nechce prohledávat nepříliš přehledný web České národní banky, ověřené společnosti si můžete také najít v našem srovnávači půjček, ve kterém si můžete vybírat z těch nejlepších nebankovních společností. Půjčky na směnku a od společností, které tuto licenci nemají, jsou většinou lichvářské. Sice je taková půjčka ihned, ale s rizikem, které hraničící s jistotou, že přijdete o všechen svůj majetek.

Rychlá půjčka online – jak ovlivnit, aby byla skutečně rychlá?

Spousta nebankovních společností slibuje rychlou půjčku do 15 minut. Ve skutečnosti se tento čas může protáhnout i na několik dní. Přestože se nejedná přímo o klamavou reklamu, nebankovní společnosti se ve svých prohlášeních ohledně rychlosti získání peněz odráží od ideálních podmínek. Abyste mohli půjčku do 15 minut získat, musíte mít předem připravené veškeré náležitosti a mít kompatibilní banku, která umožňuje okamžitý převod peněz i o víkendu.

Co ovlivňuje rychlost půjčky

Takže si to pojďme shrnout, co vše může zapříčinit, že si na „půjčku ihned“ počkáte třeba i několik dní?

 • Nekompatibilní banka – převod peněz trvá celý pracovní den a o víkendech peníze nechodí.
 • Registrační poplatek 1 koruna – pokud máte nekompatibilní banku, převod se zdrží nutností zaslat společnosti korunu, minimálně o dva pracovní dny.
 • Nepřipravené potvrzení o příjmu – pokud společnost vyžaduje potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, půjčka se protáhne o jeho získání.
 • Zapomněli jste poslat doklady – většina společností vyžaduje kopii dvou dokladů totožnosti, půjčku neschválí, dokud tyto doklady nepošlete.
 • Nepravdivé informace v žádosti – pokud v žádosti o půjčku uvedete nepravdivé informace, nejenže půjčku nejspíše nezískáte, ještě vás může popotahovat policie za pokus o úvěrový podvod.

Pokud na půjčku opravdu spěcháte, v první řadě si ověřte, že máte správnou banku. Nebankovní společnosti mají svůj účet u většiny velkých institucí. Pokud tak máte účet u České spořitelny, Komerční banky, Raiffeisenbank, FIO nebo Moneta Money Bank, většinou se můžete spolehnout, že po schválení půjčky peníze opravdu do 15 minut dorazí. Před žádostí se však pokaždé raději přesvědčte, že opravdu kompatibilní bankovní účet s okamžitým převodem máte. K dalšímu zdržení pak může dojít při ověřování vaší totožnosti či příjmu. Předem si tak připravte doklad o příjmu i občanský průkaz a k němu například řidičák či pas.

Chcete rychlou půjčku? Dejte si pozor na registrační poplatek

Dalším faktorem, který může žádost o půjčku prodloužit, je registrační poplatek v částce jedné koruny. Tuto formu registrace používají nebankovní společnosti pro ověření vaší totožnosti. Pokud však nemáte banku s možností okamžitého převodu peněz druhé straně, tento poplatek může žádost prodloužit až o několik pracovních dnů. Tento poplatek požaduje většina nebankovních společností, které poskytují půjčku před výplatou. Jedná se pro ně o dodatečné ujištění a jistotu, že peníze posílají opravdu vám.

I dnes naštěstí existuje několik společností, které poskytují půjčku bez korunového poplatku a vaši totožnost si dodatečně ověří buď prostřednictvím SMS, nebo jim dostačuje kopie dvou dokladů totožnosti. Další možnost, jak se korunovému poplatku předem vyhnout, je půjčka v hotovosti.

 

Akce

Jarní úrokové prázdniny u TommyStachi

Dlouhodobá tradice a spolehlivost. TommyStachi na českém...

Chcete na finále MS v hokeji? RazDva půjčka vás tam dostane

Chcete zažít atmosféru finále MS v hokeji na vlastní...

SOS Credit slaví MDŽ 20% slevou na poplatek i soutěží o poukaz na kosmetiku!

Slavit se má každý měsíc. Alespoň jednou. V březnu...

Získejte 500 korun s půjčkou Cofidis!

Cofidis je mezinárodní nebankovní společnost, která...

Přidat komentář

##   ## ##  ## ##  ##  ###   ###### 
##   ## ## ## ##  ##  ## ##  ##  ## 
##   ##  ####  ## ##  ##  ## ##    
##   ##  ##  #####  ##   ## ###### 
 ##  ##   ##  ## ##  #########    ## 
 ## ##   ##  ##  ## ##   ## ##  ## 
  ###    ##  ##  ## ##   ## ###### 

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře