Proč se nebát dokládání příjmů

Při hledání vhodného úvěru se spousta lidí snaží najít půjčku bez doložení příjmu a to zdaleka nejen v takových případech, kdy doložitelný příjem nemají. Prokazování příjmu totiž stojí spoustu času a papírování na obou stranách a žádost o úvěr a samotné vyplacení peněz v případě jeho schválení se tak výrazně prodlouží. Místo slibované půjčky do 15 minut pak můžeme získat úvěr u kterého na peníze čekáme třeba i několik dní. Přesto se však dokládání příjmů často oběma stranám vyplatí.

Proč se nebát dokládání příjmů

Půjčka bez doložení příjmu může být zbytečným rizikem

Pokud po vás totiž nebankovní společnost, u které o půjčku žádáte, doložení o příjmu požaduje, je to pro vás jakožto potenciálního klienta jistým znakem toho, že se jedná o férovou firmu. Můžete si říct, že právě tato půjčka pečlivě zváží vaši úvěruschopnost a nepůjčí vám, pokud si její splácení nemůžete dovolit.

Navíc také dodržuje veškerá nařízení, která se ke spotřebitelským úvěrům váží. Samozřejmě se nejedná o pravidlo tesané do kamene a poctivá může být i společnost, která potvrzení příjmu nepožaduje (natož pokud si u ní půjčujete po několikáté) a naopak.  

Bonita a scoring – potvrzení o příjmu vám zvýší šance úvěr získat

Potvrzení příjmů je prostředek nebankovních společností, pomocí kterého dovedou lépe a přesněji posoudit vaši úvěruschopnost a jeho prokázání tak poslouží i vám.

Pouze doložením tohoto papíru – ať už v podobně výplatních pásek nebo výpisů z účtu, se okamžitě zvedne vaše bonita a současně s ní i finální scoring a sníží se pravděpodobnost, že dojde k odmítnutí vaší žádosti.

Prokazování příjmu sice nějaký čas a je to otravné papírování navíc, ale zvýšení bonity a celkového hodnocení vaší úvěruschopnosti za to rozhodně stojí. 

Odmítnutí žádosti o půjčku může potkat každého

Stalo se vám, že přes doložení slušného příjmu a splnění všech požadavků společnosti vám byla žádost zamítnuta? Takové zamítnutí se snadno může stát každému, je totiž možné, že ve své finanční minulosti máte vroubek, o kterém třeba ani sami nevíte a kvůli němu jste při hodnocení bonity neprošli ověřením registru dlužníků.

Záznam v registru dlužníků – co to vůbec znamená?

Nebankovní společnosti obvykle nahlížejí do NRKI a SOLUS, to znamená, že můžete mít problém z minulosti například kvůli zpožděné platbě účtu za telefon.

Tuto situaci však můžete snadno vyřešit tím, že si požádáte o výpis z registrů dlužníků a případné dluhy narovnáte. Poté můžete poprosit o odstranění vašich záznamů z registrů a začínáte znovu s čistým štítem. Za normálních podmínek budete mít negativní záznam v registru až po dobu dvou let od splacení posledního zpožděného závazku.

Úvěrová schopnost a bonita – jak poznám, že je dostatečná?

Svou úvěruschopnost si můžete částečně ověřit sami ještě předtím, než se do samotné žádosti a případného papírování s ní spojeného pustíte. Pomůže vám k tomu právě znalost vašich prokazatelných příjmů a všech pravidelných výdajů.

Prostřednictvím úvěrové kalkulačky si už snadno spočítáte budoucí měsíční splátku vašeho úvěru. Zjistíte tak, zda vám po jeho splacení zbydou ještě finance alespoň ve výši životního minima.

Nebankovní půjčka a životní minimum – není to to, co si myslíte

Životní minimum počítají nebankovní společnosti individuálně na základě svých vlastních vnitřních procesů.  Většinou se však pohybuje v minimální výši dvou tisíc korun. U nás můžete taky přečíst, jestli je možné dostat půjčku bez práce.

Úvěrovou kalkulačku najdete na webu téměř všech společností, které se věnují online půjčkám a její použití je velmi intuitivní. Stačí do ní vyplnit částku, kterou chcete půjčit a na jaké období. Kalkulačka vám obratem spočítá vaši měsíční splátku a dozvíte se z ní také výši úroku, RPSN a s ním i celkovou splatnou částku.

Mikropůjčka neboli půjčka ihned, nebo spotřebitelský úvěr?

Ověření příjmu budete většinou potřebovat ať už sáhnete po mikropůjčce se třicetidenní splatností, nebo po spotřebitelském úvěru se splatností až několika let. Avšak právě ve vodách krátkodobých úvěrů nejčastěji najdete možnost půjčit si i bez prokazování příjmů.

Je to dané převážně tím, že se jedná o půjčku v řádu tisícikorun se splatností po měsíci a většinou musíte svůj účet ověřit zasláním registračního poplatku v částce jedné koruny, čímž si společnost ověří vaši totožnost a má tím o prostředek víc pro případné vymáhání dlužné částky. V případě spotřebitelského úvěru se ve většině případů bez ověření příjmů neobejdete.

Půjčky zdarma
Ferratum
9000 kč / 28 dní
Zaplo
8000 kč / 30 dní
CreditAir
10000 kč / 60 dní
CreditOn
8000 kč / 20 dní
Provident Start
12000 kč / 90 dní
Amigoz.cz
8000 kč / 30 dní
Půjčka7
15000 kč / 28 dní
Via SMS
8000 kč / 30 dní
RychláPůjčka24
8000 kč / 20 dní
Kamali
10000 kč / 14 dní
Nuko
8000 kč / 30 dní

Přidat komentář

##   ## ##   ## ##   ## ##   ## ##   ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
## ## ## ##   ## ######### ##   ## ## ## ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
## ## ## ##   ## ##   ## ##   ## ## ## ## 
 ### ###  ####### ##   ## #######  ### ### 

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře