První půjčka zdarma. Komu se vyplatí a jak ji získat?

Říkáte si, že ani kuře zadarmo nehrabe a společnosti, které se vás snaží nalákat na půjčku zdarma, tak musí mít zákonitě za lubem cosi nekalého? To platilo možná v minulosti, dnes už však úvěr zdarma není ani zdaleka výjimkou a nabízí jej většina nebankovních institucí, jež poskytují SMS půjčku před výplatou. Podobnou nabídku však nedostanou všichni, společnosti většinou mají svá pravidla, podle kterých se tato zajímavá akce řídí a zpravidla je dostupná pouze klientům, kteří u té které společnosti čerpají svůj úplně první úvěr.

První půjčka zdarma

První půjčku zdarma nejčastěji nalezneme u nebankovních společností, které se soustředí SMS půjčku před výplatou, krátkodobý úvěr nebo mikroúvěr.
Jedná se v podstatě o synonyma a všechny zmíněné tyty úvěrů označují druh menší finanční výpomoci s maximální dobou splatnosti kolem třiceti dnů. Hodí se především jako krátkodobá pomoc ve chvíli, kdy se dostaneme před výplatou do nečekané situace a potřebujeme rychle pokrýt náklady, na které zrovna nemáme.

Pokud nám nějaká podobná společnost nabízí první půjčku zdarma, zpravidla se nemusíme bát, že by se jednalo o podvod. Nebankovní společnosti tuto možnost používají jako levnou reklamu a také možnost oťukání si potenciálních klientů, než jim půjčí větší částku.

Co to pro nás fakticky znamená? Za první půjčku u společnosti nezaplatíme žádné úroky ani administrativní poplatky, RPSN je tak u tohoto úvěru ve výši 0 %. Tato speciální nabídka se však vztahuje pouze na takové případy, kdy svůj dluh splatíme společnosti včas.
V případě, že se se splátkou zpozdíme, společnost si naúčtuje nejen poplatek za úvěr podle svého obvyklého ceníku, ale budeme muset zaplatit také úrok z prodlení, jenž se většinou pohybuje kolem 0,1 % z jistiny za každý den zpoždění. K tomu se navíc mohou přidat náklady za možné upomínky.
Podobné případy jsou však spíše výjimečné a pokud máme v plánu půjčku splatit, nemusíme se podobné situace obávat. 

Jak získat půjčku zdarma a proč někde musím platit korunu předem?

Jak už jsme uvedli, první půjčku zdarma můžete získat u takové společnosti, kde jste úvěr zatím nečerpali. Seznam všech nebankovních institucí, které tuto akci nabízejí, najdete v našem žebříčku mikropůjček. Půjčku zdarma pak můžete získat jednoduše registrací u vámi vybrané společnosti a vyplněním žádosti. Protože se většinou jedná o docela nízké částky s kraťoučkou dobou splatnosti, můžete takový půjčku získat se záznamem v registru nebo bez doložení příjmu. Schvalovatelnost podobných půjček je celkem vysoká a jediné co musíte udělat proto, aby byla doopravdy zdarma, je poslat svou splátku včas.

Některé společnosti sice nabízejí půjčku zdarma, ale současně vyžadují registrační poplatek v částce jedné koruny. Co to znamená? A máme se takovým případům raději stranit?

Přestože má většina z nás od nepaměti vsugerovanou poučku o tom, že jsou veškeré poplatky předem znakem podvodu, u podobného typu nebankovních půjček to většinou ten případ není. Společnosti, zvlášť takové, které poskytují rychlé půjčky přes internet, potřebují ověřit vaši totožnost. Ano, často vyžadují, abyste v dotazníku uvedli kopu osobních údajů a ověřili je kopií svého občanského průkazu, ale to nemusí pokaždé stačit. Nebankovní společnosti potřebují ověřit také váš bankovní účet, aby se nestalo, že peníze pošlou někomu cizímu. Proto mnohé z nich vyžadují registrační poplatek pro ověření, že váš bankovní účet patří opravdu vám.

Některé společnosti tento poplatek vrací, jiné nikoliv, ale rozhodně se nejedná o znak podvodu. Přesto je však moudré dávat na poplatky předem dobrý pozor.

Půjčka zdarma – pro koho je určená a kdy se raději poohlédnout jinde?

Výhody půjček zdarma jsou docela zřejmé. V případě včasného splacení ji získáme bez jakéhokoliv navýšení a při nulovém RPSN. Kromě toho se většinou nejedná o akci, která by byla časově omezená, což nám poskytuje čas rozhodnout se, u které společnosti tohoto benefitu využijeme a zda půjčit opravdu potřebujeme.

Půjčka zdarma je však primárně určená pouze k pokrytí těch nejnutnějších a nečekaných výdajů před výplatou. Částka, kterou můžeme získat bez poplatku většinou nepřekračuje hranici 10 000 Kč. Naopak se spíše pohybuje kolem 5 000 korun.
Na druhou stranu ji zase obvykle můžete získat již v řádu minut včetně vyplnění žádosti a není po vás vyžadováno absolutně žádné papírování ani zbytečné formality. Smlouva se podepisuje prostřednictvím autorizačního kódu, který vám přijde na mobil a jediné, co může převod peněz pozdržet, je samotný bankovní převod.

Pokud dopředu víte, že nebudete schopni půjčku splatit v jedné částce v době splatnosti, může se vám tato půjčka zdarma nepříjemně prodražit a je lepší poohlédnout se po spotřebitelském úvěru, který umožňuje rozdělit splácení do více splátek. To samé platí v případě, že potřebujete půjčit větší obnos.

Závěrem tak můžeme říci, že jsou půjčky zdarma opravdu výhodnou možností, jak pokrýt neočekávané náklady. Stejně jako u ostatních půjček je však třeba zvážit, jestli je pro nás právě toto řešení tím nejvhodnějším.

Žebříček Mikropůjček - říjen 2018

Přidat komentář

 ###### #### ########  ###   ###### 
##  ## ## ##     ## ##  ##  ## 
##    ## ##    ##  ## ##    
 ######  ## ######  ##   ## ##    
   ## ## ##    ######### ##    
##  ## ## ##    ##   ## ##  ## 
 ###### #### ##    ##   ## ###### 

Přihlásit se aby skrýt toto pole