První půjčka zdarma. Komu se vyplatí a jak ji získat?

Říkáte si, že ani kuře zadarmo nehrabe a společnosti, které se vás snaží nalákat na půjčku zdarma, tak musí mít zákonitě za lubem cosi nekalého? To platilo možná v minulosti, dnes už však úvěr zdarma není ani zdaleka výjimkou a nabízí jej většina nebankovních institucí, jež poskytují SMS půjčku před výplatou. Podobnou nabídku však nedostanou všichni, společnosti většinou mají svá pravidla, podle kterých se tato zajímavá akce řídí a zpravidla je dostupná pouze klientům, kteří u té které společnosti čerpají svůj úplně první úvěr.

První půjčka zdarma

První půjčka zdarma – kde ji dostanu?

První půjčku zdarma nejčastěji nalezneme u nebankovních společností, které se soustředí SMS půjčku před výplatou, krátkodobý úvěr nebo na mikropůjčku. Jedná se v podstatě o synonyma a všechny zmíněné typy úvěrů označují druh menší finanční pomoci s maximální dobou splatnosti kolem třiceti dnů. Hodí se především jako krátkodobá pomoc ve chvíli, kdy se dostaneme před výplatou do nečekané situace a potřebujeme rychle pokrýt náklady, na které zrovna nemáme.

Pokud nám nějaká podobná společnost nabízí první půjčku zdarma, zpravidla se nemusíme bát, že by se jednalo o podvod. Nebankovní společnosti tuto možnost používají jako levnou reklamu a také možnost oťukání si potenciálních klientů, než jim půjčí větší částku.

Půjčka zdarma – co to pro klienta znamená?

Za první půjčku u společnosti nezaplatíme žádné úroky ani administrativní poplatky, RPSN je tak u tohoto úvěru ve výši 0 %. Tato speciální nabídka se však vztahuje pouze na takové případy, kdy svůj dluh splatíme společnosti včas. V případě, že se se splátkou zpozdíme, společnost si naúčtuje nejen poplatek za úvěr podle svého obvyklého ceníku, ale budeme muset zaplatit také úrok z prodlení, jenž se většinou pohybuje kolem 0,1 % z jistiny za každý den zpoždění. K tomu se navíc mohou přidat náklady za možné upomínky.
Podobné případy jsou však spíše výjimečné a pokud máme v plánu půjčku splatit, nemusíme se podobné situace obávat. 

Mikropůjčka zdarma – jak ji získat a proč někde musím platit korunu předem?

Jak už jsme uvedli, první půjčku zdarma můžete získat u takové společnosti, kde jste úvěr zatím nečerpali. Seznam všech nebankovních institucí, které tuto akci nabízejí, najdete v našem žebříčku mikropůjček. Půjčku zdarma pak můžete získat jednoduše registrací u vámi vybrané společnosti a vyplněním žádosti.

Půjčka zdarma je díky svým podmínkám vhodná téměř pro každého.

Můžete ji občas získat:

Tato pravidla se však nevztahují rozhodně na všechny mikropůjčky – každá nebankovní společnost má svá vlastní pravidla a co projde u jedné si u druhé nemůžete ani nechat zdát.

Půjčka zdarma s registračním poplatkem – je to v pořádku?

Některé společnosti sice nabízejí půjčku zdarma, ale současně vyžadují registrační poplatek v částce jedné koruny. Co to znamená? A máme se takovým případům raději stranit?

Přestože má většina z nás od nepaměti vsugerovanou poučku o tom, že jsou veškeré poplatky předem znakem podvodu, u podobného typu nebankovních půjček to většinou ten případ není. Společnosti, zvlášť takové, které poskytují rychlé půjčky přes internet, potřebují ověřit vaši totožnost.

Ano, často vyžadují, abyste v dotazníku uvedli kopu osobních údajů a ověřili je kopií svého občanského průkazu, ale to nemusí pokaždé stačit. Nebankovní společnosti potřebují ověřit také váš bankovní účet, aby se nestalo, že peníze pošlou někomu cizímu. Proto mnohé z nich vyžadují registrační poplatek pro ověření, že váš bankovní účet patří opravdu vám.

Některé společnosti tento poplatek vrací, jiné nikoliv, ale rozhodně se nejedná o znak podvodu. Přesto je však moudré dávat na poplatky předem dobrý pozor.

Půjčka zdarma – pro koho je určená a kdy se raději poohlédnout jinde?

Jaké jsou výhody půjček zdarma je zřejmé, pojďme si je však stejně shrnout.

 • nulové RPSN,
 • žádné navýšení,
 • rychlost vyřízení,
 • časově neomezená akce pro nové klienty,
 • čas na rozhodnutí, zda je opravdu potřeba,
 • ideální k rychlému pokrytí nečekaných nákladů.

Půjčka zdarma je však primárně určená pouze k pokrytí právě těch nejnutnějších a nečekaných výdajů před výplatou. Částka, kterou můžeme získat bez poplatku většinou nepřekračuje hranici 10 000 Kč. Naopak se spíše pohybuje kolem 5 000 korun.

Půjčka do 15 minut a možnosti splácení půjčky zdarma

Na druhou stranu ji zase obvykle můžete získat již v řádu minut včetně vyplnění žádosti a není po vás vyžadováno absolutně žádné papírování ani zbytečné formality. Smlouva se podepisuje prostřednictvím autorizačního kódu, který vám přijde na mobil a jediné, co může převod peněz pozdržet, je samotný bankovní převod.

Pokud dopředu víte, že nebudete schopni půjčku splatit v jedné částce v době splatnosti, může se vám tato půjčka zdarma nepříjemně prodražit a je lepší poohlédnout se po spotřebitelském úvěru, který umožňuje rozdělit splácení do více splátek. To samé platí v případě, že potřebujete půjčit větší obnos.

Závěrem tak můžeme říci, že jsou půjčky zdarma opravdu výhodnou možností, jak pokrýt neočekávané náklady. Stejně jako u ostatních půjček je však třeba zvážit, jestli je pro nás právě toto řešení tím nejvhodnějším.

Poradna

Mohu získat půjčku před výplatou bez převodu koruny na účet?

Půjčka před výplatou je velmi oblíbená. Nejenže můžete...

Pomoc při zadlužení - zdědění dluhu

Obálka od notáře ohledně pozůstalosti většinou znamená...

Twisto – trochu jiná mikropůjčka

Do výplaty zbývá pár dní, ale účet za telefon už nepočká?...

Půjčky ihned - jak rychlé jsou ve skutečnosti rychlé půjčky?

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete peníze...

Daňové přiznání 2019: Mohu si půjčit na zaplacení daní?

Straší vás daňové přiznání už i ve snech? Nejen, že...

Přidat komentář

##   ## #### ######## ######## ######## 
##   ## ## ##   ## ##    ##   ## 
##   ## ## ##   ## ##    ##   ## 
##   ## ## ######## ######  ##   ## 
##   ## ## ##  ##  ##    ##   ## 
##   ## ## ##  ## ##    ##   ## 
 ####### #### ##   ## ######## ######## 

Přihlásit se aby skrýt toto pole