První půjčka zdarma. Komu se vyplatí a jak ji získat?

Říkáte si, že ani kuře zadarmo nehrabe a společnosti, které se vás snaží nalákat na půjčku zdarma, tak musí mít zákonitě za lubem cosi nekalého? To platilo možná v minulosti, dnes už však úvěr zdarma není ani zdaleka výjimkou a nabízí jej většina nebankovních institucí, jež poskytují SMS půjčku před výplatou. Podobnou nabídku však nedostanou všichni, společnosti většinou mají svá pravidla, podle kterých se tato zajímavá akce řídí a zpravidla je dostupná pouze klientům, kteří u té které společnosti čerpají svůj úplně první úvěr.

První půjčka zdarma

První půjčka zdarma – kde ji dostanu?

První půjčku zdarma nejčastěji nalezneme u nebankovních společností, které se soustředí SMS půjčku před výplatou, krátkodobý úvěr nebo na mikropůjčku. Jedná se v podstatě o synonyma a všechny zmíněné typy úvěrů označují druh menší finanční pomoci s maximální dobou splatnosti kolem třiceti dnů. Hodí se především jako krátkodobá pomoc ve chvíli, kdy se dostaneme před výplatou do nečekané situace a potřebujeme rychle pokrýt náklady, na které zrovna nemáme.

Pokud nám nějaká podobná společnost nabízí první půjčku zdarma, zpravidla se nemusíme bát, že by se jednalo o podvod. Nebankovní společnosti tuto možnost používají jako levnou reklamu a také možnost oťukání si potenciálních klientů, než jim půjčí větší částku.

Půjčka zdarma – co to pro klienta znamená?

Za první půjčku u společnosti nezaplatíme žádné úroky ani administrativní poplatky, RPSN je tak u tohoto úvěru ve výši 0 %. Tato speciální nabídka se však vztahuje pouze na takové případy, kdy svůj dluh splatíme společnosti včas. V případě, že se se splátkou zpozdíme, společnost si naúčtuje nejen poplatek za úvěr podle svého obvyklého ceníku, ale budeme muset zaplatit také úrok z prodlení, jenž se většinou pohybuje kolem 0,1 % z jistiny za každý den zpoždění. K tomu se navíc mohou přidat náklady za možné upomínky.
Podobné případy jsou však spíše výjimečné a pokud máme v plánu půjčku splatit, nemusíme se podobné situace obávat. 

Mikropůjčka zdarma – jak ji získat a proč někde musím platit korunu předem?

Jak už jsme uvedli, první půjčku zdarma můžete získat u takové společnosti, kde jste úvěr zatím nečerpali. Seznam všech nebankovních institucí, které tuto akci nabízejí, najdete v našem žebříčku mikropůjček. Půjčku zdarma pak můžete získat jednoduše registrací u vámi vybrané společnosti a vyplněním žádosti.

Půjčka zdarma je díky svým podmínkám vhodná téměř pro každého.

Můžete ji občas získat:

Tato pravidla se však nevztahují rozhodně na všechny mikropůjčky – každá nebankovní společnost má svá vlastní pravidla a co projde u jedné si u druhé nemůžete ani nechat zdát.

Půjčka zdarma s registračním poplatkem – je to v pořádku?

Některé společnosti sice nabízejí půjčku zdarma, ale současně vyžadují registrační poplatek v částce jedné koruny. Co to znamená? A máme se takovým případům raději stranit?

Přestože má většina z nás od nepaměti vsugerovanou poučku o tom, že jsou veškeré poplatky předem znakem podvodu, u podobného typu nebankovních půjček to většinou ten případ není. Společnosti, zvlášť takové, které poskytují rychlé půjčky přes internet, potřebují ověřit vaši totožnost.

Ano, často vyžadují, abyste v dotazníku uvedli kopu osobních údajů a ověřili je kopií svého občanského průkazu, ale to nemusí pokaždé stačit. Nebankovní společnosti potřebují ověřit také váš bankovní účet, aby se nestalo, že peníze pošlou někomu cizímu. Proto mnohé z nich vyžadují registrační poplatek pro ověření, že váš bankovní účet patří opravdu vám.

Některé společnosti tento poplatek vrací, jiné nikoliv, ale rozhodně se nejedná o znak podvodu. Přesto je však moudré dávat na poplatky předem dobrý pozor.

Půjčka zdarma – pro koho je určená a kdy se raději poohlédnout jinde?

Jaké jsou výhody půjček zdarma je zřejmé, pojďme si je však stejně shrnout.

 • nulové RPSN,
 • žádné navýšení,
 • rychlost vyřízení,
 • časově neomezená akce pro nové klienty,
 • čas na rozhodnutí, zda je opravdu potřeba,
 • ideální k rychlému pokrytí nečekaných nákladů.

Půjčka zdarma je však primárně určená pouze k pokrytí právě těch nejnutnějších a nečekaných výdajů před výplatou. Částka, kterou můžeme získat bez poplatku většinou nepřekračuje hranici 10 000 Kč. Naopak se spíše pohybuje kolem 5 000 korun.

Půjčka do 15 minut a možnosti splácení půjčky zdarma

Na druhou stranu ji zase obvykle můžete získat již v řádu minut včetně vyplnění žádosti a není po vás vyžadováno absolutně žádné papírování ani zbytečné formality. Smlouva se podepisuje prostřednictvím autorizačního kódu, který vám přijde na mobil a jediné, co může převod peněz pozdržet, je samotný bankovní převod.

Pokud dopředu víte, že nebudete schopni půjčku splatit v jedné částce v době splatnosti, může se vám tato půjčka zdarma nepříjemně prodražit a je lepší poohlédnout se po spotřebitelském úvěru, který umožňuje rozdělit splácení do více splátek. To samé platí v případě, že potřebujete půjčit větší obnos.

Závěrem tak můžeme říci, že jsou půjčky zdarma opravdu výhodnou možností, jak pokrýt neočekávané náklady. Stejně jako u ostatních půjček je však třeba zvážit, jestli je pro nás právě toto řešení tím nejvhodnějším.

Poradna

Zjistěte, jak cestovat levně a kdy sáhnout po půjčce na dovolenou

Vaše cestovatelské možnosti jsou nekonečné. Dokonce...

Ztratili jste práci? Zjistěte, jak hospodařit s penězi

V případě, že jste přišli o práci, máte před sebou...

Chcete ušetřit tisíce? Použijte srovnávač půjček

Přemýšlíte o úvěru? Investujte čas do důkladného srovnání...

Jak jednoduše vypočítat úroky z úvěru?

Chcete si přesně a jednoduše vypočítat úroky z úvěru?...

Víme, které rychlé půjčky nad 10 tisíc jsou ty nejlepší

Potřebujete rychlou půjčku? Nezapomeňte v samém spěchu...

Přidat komentář

######## ##  ## ##   ## #### ######## 
   ##  ## ## ###  ### ## ##   ## 
  ##   ####  #### #### ## ##   ## 
  ##    ##  ## ### ## ## ######## 
 ##    ##  ##   ## ## ##   ## 
 ##     ##  ##   ## ## ##   ## 
########  ##  ##   ## #### ######## 

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře