Chcete zhodnotit své peníze? Vsaďte na P2P půjčky

Máte finance navíc a nechcete je jen tak nechat ležet na vašem bankovním účtu? Byli byste raději, kdyby vám vydělaly nějakou tu korunu navíc? Říká se, že peníze dělají peníze. Ale jak na to, když o investování peněz nevíte vůbec nic? Můžete si vyzkoušet menší investice na peer-to-peer platformě. Půjčte své peníze ostatním lidem a zhodnoťte je v průměru o 5-7 % ročně. Poradíme vám, jak na to.

Chcete zhodnotit své peníze? Vsaďte na P2P půjčky

Zonky recenze Zonky recenze Vyplnit žádost

Přídej k porovnání

Kam investovat malé částky? Zkuste peer-to-peer půjčky!

Platformy P2P spojují zájemce o spotřebitelský úvěr nebo refinancování hypotéky s investory s řad obyčejných lidí. Díky tomu, že tyto platformy fungují online, půjčku zařídíte rychle. Navíc máte možnost dosáhnout na nižší úrokovou sazbu než v bance. Proto jsou peer-to-peer půjčky tak oblíbené. Stejně jednoduše jako můžete peníze získat, je můžete také investovat se solidním výnosem.

Výhody P2P investování

 • možnost začít ihned – jednoduchá registrace
 • možnost investovat nízké částky
 • zajištění stabilního příjmu
 • víte do koho investujete

4 kroky jak zhodnotit své peníze

 1. Vyberte si správnou platformu
  Nemá moc velký smysl investovat na malých a nově zavedených portálech. Často u nich narazíte na nedostatek příležitostí k investici a nebo na nefungující podporu. Vyzkoušejte raději zavedené platformy. Ty umí zvládat daleko větší objem půjček a investorů. Čím více půjček na platformě je, tím větší je nejenom váš výběr, ale také možnost své finance rovnoměrně rozprostřít mezi jednotlivé půjčky a minimalizovat tak své riziko. Jednou z nejznámějších českých P2P platforem je Zonky. Společnost se pravidelně objevuje na předních místech našeho žebříčku srovnání spotřebitelských úvěrů a je klienty oblíbená hlavně pro individuální přístup.
 2. Registrujte se
  Registrace je jednoduchá a zvládnete ji vyřídit do 15 minut přes internet. Nezapomeňte dbát na pravidla kybernetické bezpečnosti. Pak následuje podpis smlouvy. Většinou jde o podpis prostřednictvím SMS zprávy.
 3. Nabijte svou investorskou peněženku
  Ze svého bankovního účtu převedete finance peer-to-peer platformě. Ta vám tyto peníze vloží do imaginární peněženky, kterou můžete použít na vámi vybrané investice na platformě.
 4. Pusťte se do investování!
  Když máte vaši investorskou peněženku nabitou, můžete začít vybírat půjčky, do kterých chcete investovat. Maximální a minimální částky k investici se na různých platformách liší. Pro představu na Zonky můžete investovat již od 200 Kč. Díky této nízké částce máte prostor vymyslet vhodnou strategii a rozdělit peníze do více investic.

Je investování do peer-to-peer půjček bezpečné?

Platformy se samozřejmě snaží minimalizovat riziko, že dlužník přestane splácet. Všichni žadatelé o půjčku tedy procházejí kontrolami. Většinou jde o následující:

Rizikovým žadatelům je půjčka zamítnuta.

Nemáte teď dostatek financí na investice? Potřebujete si naopak půjčit? Vyzkoušejte peer-to-peer půjčky z druhé strany. Ať už chcete spotřebitelský úvěr na rekonstrukci kuchyně a nebo úvěr na nové auto, peer-to-peer půjčka vám vytrhne trn z paty. Přečtěte si jak funguje půjčování od lidí lidem v našem článku P2P půjčka: co je potřeba udělat, abyste ji získali nebo rovnou vyplňte jednoduchý online formulář.

 

 

Srovnání Spotřebitelských úvěrů - květen 2019
Půjčky zdarma
Ferratum
9000 kč / 28 dní
Zaplo
8000 kč / 30 dní
CreditAir
10000 kč / 60 dní
CreditOn
8000 kč / 20 dní
Provident Start
12000 kč / 90 dní

Přidat komentář

######## ##  ## ######## ######## ##   ## 
##   ## ## ## ##   ## ##    ##   ## 
##   ##  ####  ##   ## ##    ##   ## 
########   ##  ######## ######  ##   ## 
##  ##   ##  ##    ##    ##   ## 
##  ##   ##  ##    ##    ##   ## 
##   ##  ##  ##    ######## ####### 

Přihlásit se aby skrýt toto pole

Komentáře